Ogłoszenia na 34 Niedzielę Zwykłą Rok
A (26. 11. 2023r.)
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła

29 listopada w środę o godz. 16:00 w kościele spotkanie młodzieży z klas szóstych i siódmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii.

W środę po Mszy Świętej o godz. 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca grudnia. Wizyta w domach u chorych od godz. 8:30. Proszę również o zgłoszenie tych chorych , którzy nie będą mogli skorzystać ze spowiedzi świętej przed świętami Bożego Narodzenia w kościele.Spowiedź Święta dla wszystkich od godz. 16:00. O godz. 17:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca grudnia. O godz. 17:00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

2 grudnia w sobotę o godz. 11:30 obowiązkowe spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów w kościele.

3 grudnia za tydzień przypada Pierwsza Niedziela Adwentu. Adwent to radosny czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Roraty w dni powszednie będziemy odprawiać codziennie o godzinie 17:00. W okresie Adwentu nie będzieMszy Świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Serdecznie zapraszam szczególnie dzieci z lampionami. Na wyciętych z papieru serduszkach dzieci będą zapisywać swoje imię i nazwisko oraz dobry uczynek. Wylosowane serduszko zabierze do domu na jeden dzień figurkę Maryi.

3 grudnia w Pierwszą Niedzielę Adwentu na Mszy Świętej o godzinie 8:00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Po Mszach Świętych w każdą niedzielę Adwentu panie z Róż Żywego Różańca będą rozprowadzać pobłogosławione opłatki przy wejściu do Kościoła. Ofiary złożone z tego tytułu będą przeznaczone w całości na wyposażenie salki dla dzieci i młodzieży w budynku Plebani.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Emilii Kramarz, Danucie Ożóg, Annie Czajowskiej, Jolancie Kilian, Katarzynie Kilian-Więcek.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul. Krakowskiej nry 47, 49, 57, 61; ul. Willowej nr 67.

intencje mszy świętych 27. 11. 2023 r. – 3. 12. 2023 r.

 • Poniedziałek (27. 11. 2023 r.)
  17:00 – + Stanisław Kozień (Od Jadwigi i Zbigniewa Tarnowskich z Rodziną)
 • Wtorek (28. 11. 2023 r.)
  7:00 – + Julia Kukuła (22 rocznica śmierci)
 • Środa (29. 11. 2023 r.) 
  17:00 – + Kazimierz Pudełko
 • Czwartek (30. 11. 2023 r.) 
  7:00 – + Władysław Delkowski (Od Anny i Andrzeja Szyszkiewiczów)
 • Piątek (1. 12. 2023 r.)
  17:00 – + Marian Miśtak (rocznica śmierci)
 • Sobota (2. 12. 2023 r.)
  17:00 – + Władysław Delkowski (Od syna z żoną)
 • Niedziela (3. 12. 2023 r.)
  8:00 –
  + Maria Bielak; + Władysław Bielak

  10:00 – + Barbara Matejas

  16:00 – Za Parafian

zapowiedzi przedślubne:
zapowiedzi w parafii Milosierdzia Bozego w Modlniczce

Wszystkie intencje prosimy składać bezpośrednio po Mszy Świętej w kancelarii parafialnej.