„Wierzę w Kościół Chrystusowy” – 43. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” – to właśnie pod tym hasłem już 6 sierpnia wyruszy 43. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Już niedługo wyruszymy na trasę, jednak zanim to nastąpi czas na przygotowania do tego wyjątkowego czasu. 

Pielgrzymi już po raz 43. wyruszą w drogę do Matki Bożej Częstochowskiej. Zanim jednak wyruszymy do maryjnej stolicy Polski, prezentujemy plakat 43. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się 6 sierpnia na Wawelu. Pielgrzymi spotkają się w legendarnym miejscu, ściśle wpisanym w krajobraz Krakowa, by stamtąd rozpocząć wędrówkę do Jasnogórskiej Pani. O godz. 7.00 rozpocznie się Msza święta, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski, a po której pielgrzymi ruszą ulicami Starego Miasta aż na Rynek Główny, pod Kościół Mariacki, by stamtąd wyruszyć w dalszą drogę.

Piesza Pielgrzymka to czas modlitwy, rozmowy z Bogiem, ale także przebywania i nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. To wspólne szukanie i pogłębianie wiary oraz bliskości z Bogiem, a także jedności z Kościołem, na co wskazuje hasło tegorocznej 43. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Piesza Pielgrzymka Krakowska i każdy przemierzony kilometr to również okazja do podziękowania za wszystko, co dzieje się w naszym życiu, a także zaniesienia do Jasnogórskiej Pani, wielkiej Orędowniczki próśb naszych oraz naszych bliskich.

Zatem Piesza Pielgrzymka Krakowska to czas dziękczynienia i wdzięczności, a jednocześnie otwarcia się na relację z Bogiem przez Najświętszą Maryję Pannę. Kilka dni spędzonych na szlaku pielgrzymki daje energię na cały rok i pobudza do wytrwałej wiary w codziennym życiu. Dlatego też już teraz zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i podążaniu do Matki Bożej Częstochowskiej. Te szczególne dni w ciągu roku są nie do przecenienia. Pielgrzymowanie jest częścią życia, zatem nie wahaj się i wyrusz w drogę razem z nami. Istotą pielgrzymowania jest pogłębianie naszej wiary, a dni spędzone w drodze wydają owoce przez cały rok. Niezależnie, czy to Twoja kolejna pielgrzymka, czy może dopiero pierwsza, przekonaj się, że warto w dniach 6-11 sierpnia podążać przed tron Jasnogórskiej Pani i pokłonić się przed Jej Obliczem.

Po najnowsze informacje związane z pielgrzymką zapraszam do oficjalnej strony diecezji:

pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl

Źródło:
https://pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl/2023/04/21/plakat-43-pieszej-pielgrzymki-krakowskiej/