Ogłoszenia na 34 Niedzielę Zwykłą Rok B
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

(21. 11. 2021 r.)

Poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

Czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek modlitwy i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

24 Listopada w środę o godz. 16:00 spotkanie kandydatów do posługi  lektora. 27 listopada w sobotę o godz. 10:00 spotkanie kandydatów na ministrantów.

Za tydzień –  28 listopada w niedzielę rozpoczynamy Adwent. Radosny czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.
Roraty w dni powszednie będziemy odprawiać codziennie o godzinie 17:00. W Adwencie w dni powszednie, nie będzie Mszy Świętych rannych o godz. 7:00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy szczególnie dzieci z lampionami. Na wyciętych z papieru serduszkach dzieci będą zapisywać swoje imiona i nazwiska oraz dobre uczynki. Wylosowane serduszka zabiorą do domu na jeden dzień figurki Matki Bożej. Jak znajdą się jacyś „sponsorzy” to zabiorą również przygotowane do wylosowania drobne upominki.

28 listopada na Mszy Świętej o godzinie 8:00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Po Mszach Świętych w każdą niedzielę Adwentu Panie z Róż Żywego Różańca będą rozprowadzać pobłogosławione opłatki przy wejściu do Kościoła. Ofiary złożone z tego tytułu będą przeznaczone na budowę Domu Parafialnego.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Marcie Ryba, Władysławie Franczyk, Ewie Domagała.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Św. Faustyny nry 11, 13, 16, 19, 23a, 38, 40.

Ogłoszenia na 33 Niedzielę Zwykłą Rok B
(14. 11. 2021 r.)

Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Czwartek – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

17 Listopada w środę o godz. 16:00 spotkanie kandydatów na lektorów. 19 listopada w piątek o godz. 16:00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.

21 listopada w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

Składam serdeczne podziękowanie za hojny dar Waszych serc. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną  8890 zł. Taca w całości przeznaczona jest, na budowę domu parafialnego. Z całego serca Bóg Wam zapłać!

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Elżbiecie Dziudziek, Natalii Szewczyk, Agnieszce Kaliś, Barbarze Skrężyna, Kazimierze Chorążak, Andrzejowi Sałaja, Marzenie Gospodarczyk.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Krakowskiej nr 7; ul. Miodowej nr 11; ul. Na Brzezie nr 7; ul. Św. Faustyny nr 18a/1.