Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Rok C (5. 06. 2022 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

Wtorek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich

Środa – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota –  wspomnienie św. Barnaby, apostoła

W miesiącu czerwcu wracamy do ustalonego porządku odprawiania Mszy Świętych w dni powszednie. W poniedziałek, środę, piątek o godz. 17:00; wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7:00.

8 czerwca w środę o godzinie 16:00 w kościele spotkanie młodzieży z klas szóstych i siódmych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W środę w ramach Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek w ramach Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego Koronka do Bożego Miłosierdzia.

11 czerwca w sobotę o godz. 10:00 w kościele obowiązkowa zbiórka dla lektorów i ministrantów. Spotkanie to będzie próbą przed zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, którą będziemy obchodzić w tym roku 16 czerwca.

16 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Proszę o przygotowanie ołtarzy na to Święto: Strażaków, Różę św. Faustyny, Różę Matki Bożej Gromnicznej i Zespół Modlniczanki.  Strażaków również proszę o pokierowanie ruchem w czasie procesji. Trasa procesji będzie wyglądać następująco: po Mszy świętej o godz. 10:00 udamy się ul. św. Faustyny w kierunku budynku straży pożarnej, następnie skręcimy w prawo w ul. Krakowską, a potem ul. Dworską dojdziemy do ul. Św. Faustyny. Procesję zakończymy błogosławieństwem przy ostatnim ołtarzu przy krzyżu misyjnym koło kościoła.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Małgorzacie Górskiej, Magdalenie Rafalskiej, Kazimierze Wilkońskiej, Annie Sikora, Monice Sikora, Natalii Zielińskiej, Janinie Kozień, Katarzynie Tarnowskiej, Edycie Tyksińskiej.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul.  Krakowskiej nry 1, 4, 6, 10; ul. Marii nr 4.

Intencje:

 • Poniedziałek  (6. 06. 2022 r.)
  17:00 – + Józef, Seweryn Lenart
 • Wtorek (7. 06. 2022 r.)
  7:00 – + Józef, Seweryn Lenart
 • Środa (8. 06. 2022 r.)
  17:00 – + Józef, Seweryn Lenart
 • Czwartek (9. 06. 2022 r.)
  7:00 – + Józef, Seweryn Lenart
 • Piątek (10. 06. 2022 r.)
  17:00 –
  + Józef, Seweryn Lenart
 • Sobota (11. 06. 2022 r.)
  7:00 – + Józef, Seweryn Lenart
 • Niedziela (12. 06. 2022 r.)
  8:00 –
  + Za Parafian

  10:00 – + Ks. Janusz Orawiec w rocznicę śmierci ( Od Parafian )
  16:00 – + Józef, Seweryn Lenart