Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rok C (17. 04. 2022 r.)

Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy, drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa – Msze Święte w porządku świątecznym:
8:00; 10:00; 16:00 serdecznie zapraszam.

W środę po Mszy Świętej o godz. 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek po Mszy Świętej o godz. 17:00 modlitwy i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Cały tydzień przeżywamy oktawę Wielkanocy. W związku z tym świątecznym czasem, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

23 kwietnia w sobotę Uroczystość odpustowa w Parafii pw. Św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy. Suma odpustowa o godz. 11:30.

24 kwietnia w najbliższą Niedzielę na zakończenie oktawy Wielkanocy, nasza wspólnota Parafialna będzie przeżywała doroczną Uroczystość Odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Mszę Świętą o godz. 10:00 jako Sumę Odpustową, odprawi i kazanie wygłosi Ks. Proboszcz Kanonik Jan Adamus z Parafii Św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej z Modlnicy. Serdecznie zapraszam do udziału w Sumie odpustowej wszystkich Parafian. Służbę Liturgiczną ołtarza, dzieci w strojach komunijnych, parafian w strojach regionalnych, strażaków z pocztem sztandarowym, Panów do niesienia baldachimu. Na zakończenie Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i udamy się procesją wokół kościoła. Po powrocie do ołtarza i po Błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem uroczyście odśpiewany Hymn Ciebie Boga Wysławiamy.

Skorzystajmy z daru odpustu, jako darowania wszystkich kar, które gromadzimy za każdym razem, kiedy popełniamy grzechy. Odpust zyskujemy pod zwykłymi warunkami.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Kazimierze Sokół, Elżbiecie Doczkał, Sylwii Sośnickiej, Antoninie Czajowskiej, Annie Lutnickiej.

Troskę o porządek w naszym kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Miodowej nry 3, 4; ul. Słowiańskiej nry 2, 4, 6; ul. Wąwozowej nr 7.

• Poniedziałek w oktawie Wielkanocy (18. 04. 2022 r.)
    8:00 – + Józef Górski ( Od Jolanty i Marka Szumiec z Rodziną )
    + Aniela Guła, syn Władysław; + Wiktoria Bąbka
    Za Parafian
  • Wtorek (19. 04. 2022 r.)
    + Józef Górski ( Od Rodziny i firmy „Kruk” )
  • Środa (20. 04. 2022 r.)
    17:00 – + Józef Górski ( Od Kralków )
  • Czwartek (21. 04. 2022 r.)
    + Antonina Leśniak ( Od Urszuli i Andrzeja Szumiec )
  • Piątek (22. 04. 2022 r.)
    + Józef Górski ( Od Pauliny Mrowiec )
  • Sobota (23. 04. 2022 r.)
    7:00 – + Wiktoria Dudan
  • 2 Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzi Bożego (24. 04. 2022 r.)
    + Krystyna Góra

10:00 – Za Parafian
    16:00 – + Danuta Witek ( Od córki Moniki )