Ogłoszenia na Niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego (26. 12. 2021 r.) Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

Poniedziałek – święto św. Jana, apostoła i Ewangelisty

Wtorek – święto świętych Młodzianków, męczenników

Środa – wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika

Piątek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża

Sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

27 grudnia w poniedziałek zgodnie ze zwyczajem na Mszy Świętej o godz. 17:00 poświecimy wino.

W środę po Mszy Świętej o godz. 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

31 grudnia w piątek ostatni dzień roku 2021. O godz. 17:00 Msza Święta za Parafian. Podsumujemy miniony rok pod względem duszpasterskim i gospodarczym. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian w ostatni dzień Roku kalendarzowego.

1 stycznia w sobotę przypada 55 Światowy Dzień Pokoju. W kalendarzu Liturgicznym obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w ten dzień odprawiać będziemy w porządku świątecznym o godz. 8:00; 10:00; 16:00. Przypominam, że jest to Uroczystość obowiązkowa.

Serdeczne podziękowania dla Pań z Róż Żywego Różańca, które pomagały przy rozprowadzaniu opłatków wigilijnych. Na budowę Domu Parafialnego z tego tytułu zebraliśmy 4500 zł. Bardzo Wam Drodzy Parafianie dziękuję za ten hojny dar Waszych serc! Bóg zapłać. Dziękuje również za ofiary złożone na świece „Caritasu”.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca stycznia – ofiary składane na tacę, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę Domu Parafialnego. Już teraz ofiarodawcom z góry dziękuję. Bóg zapłać!

Ogłoszenie na temat Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy podam 2 stycznia w niedzielę za tydzień.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Wandzie Łozińskiej, Małgorzacie Łuczyńskiej, Elżbiecie Skotnickiej, Elżbiecie Czajowskiej, Bogumile Sobczyk, Magdalenie Szymańskiej, Annie Okun.

Troskę o porządek w naszym kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Słowiańskiej nry 8, 51.

• Poniedziałek (27. 12. 2021 r.)
    17:00 – + Emil i Czesława Fila; + Jan i Cecylia Waligóra
  • Wtorek (28. 12. 2021 r.)
    + Marian Machlowski ( 4 rocznica śmierci )
  • Środa (29. 12. 2021 r.)
    17:00 – + Jadwiga Cuber ( Od sąsiadów Kowalskich )
  • Czwartek (30. 12. 2021 r.)
    7:00 – + Maria Owerko ( 1 rocznica śmierci )
  • Piątek (31. 12. 2021 r.)
    Za Parafian
  • Sobota (1. 01. 2021 r.) Uroczystość Świętej Rodzicielki Maryi
    8:00 – + Zofia Machlowska ( Od chrześnicy Małgorzaty )
    10:00 – + Mieczysław Juszczyk – imieninowa
    16:00 Za Parafian
  • Niedziela (2. 01. 2021 r.)
    + Zofia Machlowska ( Od Rodziny Mazurów )

10:00 – + Jadwiga Cuber ( Od Róży św. Faustyny )
    16:00 – Za Parafian