Ogłoszenia na 9 Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Najświętszej Trójcy (30. 05. 2021 r.)

Ogłoszenia Parafialne:

Poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy Świętych, przez cały miesiąc, z wyjątkiem Oktawy Bożego Ciała, będziemy odmawiać Litanię do Serca Jezusowego.

W środę po Mszy Świętej Litania do Serca Pana Jezusa połączona z Nowenną do Matki Bożej.

W środę o godz. 17. 45 w kościele spotkanie lektorów i ministrantów, jako próba asysty, przed Uroczystością Bożego Ciała. Obecność wszystkich obowiązkowa.

W środę od godziny 16. 00 spowiedź święta przed Uroczystością Bożego Ciała i równocześnie na Pierwszy piątek miesiąca czerwca.

W piątek od godz. 8. 30 wizyta u chorych. W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca. W ramach Oktawy Bożego Ciała odmówimy jedną tajemnicę Różańca Świętego, wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej o 17. 00 zmiana tajemnic różańcowych.

3.06. – czwartek – będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy Świętej o godz. 10. 00 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem ustaloną trasą procesji zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Bardzo proszę o udekorowanie domów i trasy procesji symbolami Eucharystycznymi. Zapraszam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej Uroczystości. Strażaków do niesienia baldachimu i zabezpieczenia trasy procesji. Parafian do niesienia feretronów. Dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach. Parafian w strojach regionalnych. Małe dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwoneczkami na trasie procesji. Proszę o przyniesienie świec.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała ( od 3. 06. – 10. 06. ) nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy: w niedzielę o godz. 15. 30, a w dni powszednie  o godz. 16. 30 z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

Po nabożeństwach czerwcowych Msze Święte. Zapraszam Parafian do udziału w Oktawie Bożego Ciała.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czerwca – ofiary składane na tace, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę domu parafialnego. Już teraz z góry dziękuję.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Natalii Zielińskiej, Monice Sikora, Annie Sikora, Kazimierze Wilkońskiej, Małgorzacie Górskiej, Magdalenie Rafałowskiej, Janinie Kozień, Katarzynie Tarnowskiej.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Krakowskiej nry 1, 2, 6, 10 i z ul. Marii nr 4

• Poniedziałek (31. 05. 2021 r.)
    + Kazimiera Grzybek
    17:30 – + Katarzyna Niedojadło ( Od męża z dziećmi )
  • Wtorek (1. 06. 2021 r.)
  • Środa (2. 06. 2021 r.)
    17:00 – + Kazimiera Grzybek
  • Czwartek (3. 06. 2021 r.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
    8:00 – + Kazimiera Grzybek
    Za Parafian
    W intencji Patryka o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej
  • Piątek (4. 06. 2021 r.)
    + Kazimiera Grzybek
  • Sobota (5. 06. 2021 r.)
    17:00 – + Kazimiera Grzybek
  • Niedziela (6. 06. 2021 r.)
    + Kazimiera Grzybek

10:00 – + Kazimierz Delkowski, żona Rozalia, syn Stanisław;  + Stanisław Przywora, żona Helena, syn Antonii; ++ zmarli z Rodzin: Przyworów i Delkowskich
    16:00 – + Maria Czuba ( 1 rocz. śm. ), mąż Leszek