Ogłoszenia na 9 Niedzielę Zwykłą Rok A
Uroczystość Najświętszej Trójcy
(4. 06. 2023r.)

Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika

Środa – wspomnienie błogosławionych męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, prezbiterów

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

7 czerwca w środę o godz. 17:45 obowiązkowa zbiorka – próba dla wszystkich lektorów i ministrantów przed Uroczystością Bożego Ciała.

W środę w ramach Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8 czerwca w czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji: Strażaków, Różę św. Faustyny, Rodziców dzieci, które w tym roku w maju przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i Zespół Modlniczanki.
Trasa procesji będzie wyglądać następująco:
po Mszy Świętej o godz. 10:00 udamy się ul. św. Faustyny w kierunku budynku straży pożarnej, następnie skręcimy w prawo w ul. Krakowską, a potem ul. Dworską dojdziemy do ul. Św. Faustyny. Procesję zakończymy przy ostatnim ołtarzu przy krzyżu misyjnym obok kościoła odśpiewaniem Te Deum i uroczystym Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Bardzo proszę o udekorowanie domów i trasy procesji symbolami Eucharystycznymi. Zapraszam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej Uroczystości. Strażaków do niesienia baldachimu i zabezpieczenia trasy procesji. Parafian do niesienia feretronów. Dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach. Parafian w strojach regionalnych. Dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwoneczkami na trasie procesji. Proszę o przyniesienie świec na procesję.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała (od 8 czerwca – 15 czerwca) nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy: w niedzielę  o godz. 15:30, a w dni powszednie  o godz. 16:30 z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zaraz po nabożeństwach czerwcowych Msze Święte. Zapraszam Parafian do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała. Mszy Świętych rannych o godz. 7:00 w Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie nie będzie.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Elżbiecie Witek, Krystynie Pudełko, Józefowi Pudełko, Marcie Pazdro, Lucynie Leśniak, Barbarze Maciołek.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul. Na Brzezie nry 1, 3; ul. Słowiańskiej nry 17, 19, 27, 29, 33, 44.

intencje:
 • Poniedziałek (5. 06. 2023 r.)
  17:00 – + Edward Hrabia ( rocznica śmierci ), żona Irena i zmarli Rodzice
 • Wtorek (6. 06. 2023 r.)
  7:00 – + Robert Szczupał
 • Środa (7. 06. 2023 r.)
  17:00 – + Stanisław Bielak, zmarli Rodzice: Zofia i Stanisław;  + Franciszek i Janina Szumiec
 • Czwartek (8. 06. 2023 r.) Uroczystość Bożego Ciała
  8:00 – + Stanisław Cuber ( 34 rocznica śmierci ), żona Jadwiga
  10:00 – Za Parafian
  16:00 – Stanisław Rogala; + Jan i Franciszka Czajowscy
 • Piątek (9. 06. 2023 r.)
  17:00 – + Władysław Maciąg, żona Stanisława ( 20 rocznica śmierci ); + Józef Pudełko, żona Stanisława, syn Kazimierz
 • Sobota (10. 06. 2023 r.)
  17:00 – + Stanisław i Genowefa
 • Niedziela (11. 06. 2023 r.)
  8:00 –
  W 45 rocznicę ślubu Zofii i Mariana – dziękczynna z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów

  11:00 – + Józef Brzęcki ( 1 rocznica śmierci )
  16:00 – Za Parafian