Ogłoszenia na 6 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową Męki Pańskiej Rok C (10. 04. 2022 r.)

W środę po Mszy Świętej o godz. 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

13 kwietnia w środę o godz. 17:45 w kościele obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów.  Spotkanie to będzie próbą przed Świętym Triduum Paschalnym!

W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, które kończy się drugimi nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

Porządek nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek– pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Sakramentu Eucharystii. Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej  będziemy sprawować o godz. 17:00. Po zakończeniu Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicyi adoracja do godziny 20:00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej – od godz. 8:00 zachęcam do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy, aż do rozpoczęcia wieczornej Liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w ten dzień wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia. O godz. 15:00 zapraszam na modlitwy i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 16:30. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17:00. Obrzęd ten obejmuje:Liturgię Słowa Bożego, opis Męki Pańskiej, Modlitwę powszechną, Adorację Krzyża Świętego i Komunię Świętą. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 20:00. Składam podziękowanie pewnej osobie za ufundowanie kołatek zastępujących dzwonki w czasie Świętego Triduum Paschalnego.

Wielka Sobota – od godz. 8:00 rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Grobie, która będzie trwać do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. W Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Błogosławienie pokarmów na stół świąteczny o godz. 9:00; 9:30; 10:00.
Uroczysty obchód Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 17:00. Poświęcimy ogień, odśpiewamy Orędzie Wielkanocne, a po Liturgii Słowa Bożego i Ewangelii, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po zakończeniu Mszy Świętej kapłan i asysta liturgiczna udadzą się do Grobu Bożego rozpoczynając procesję rezurekcyjną. Po procesji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i śpiew Ciebie Boga wysławiamy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze Święte będziemy sprawować,  tradycyjnie tak jak w dni świąteczne o godz. 8:00; 10:00; 16:00.

W przedsionku kościoła można nabyć Baranki Wielkanocne  w cenie 10 zł.

Składam serdeczne podziękowanie za hojny dar Waszych serc. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną  10510 zł. Z całego serca Bóg Wam zapłać!

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Marii Duda, Elżbiecie Duda, Annie Kowalskiej, Zofii Kowalskiej, Zofii Makara, Barbarze Gnieckiej, Stefanii Biesiada.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Wąwozowej nry 13, 17, 18, 29, 54.

Intencje:

 • Poniedziałek (11. 04. 2022 r.)
  17:00 – + Józef Górski ( Od zarządu Klubu Sportowego LKS „Sportowiec” Modlniczka i zawodników )
 • Wtorek (12. 04. 2022 r.)
  7:00 – 
  + Maria Wojtaszek ( Od syna Marcina z żoną )
 • Środa (13. 04. 2022 r.)
  17:00 – + Józef Górski ( Od Zespołu „Modlniczanki” )
 • Wielki Czwartek (14. 04. 2022 r.)
  17:00 –
  Za Parafian
 • Wielki Piątek (15. 04. 2022 r.)
  17:00 –
  Liturgia Męki Pańskiej
 • Wielka Sobota – Wigilia Paschalna (16. 04. 2022 r.)
  17:00 – Za Parafian
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (17. 04. 2022 r.)
  8:00 –
  + Edward Prządo, żona Maria; ++ Zmarli z Rodzin: Prządo, Kozień, Brzęckich, Sikorów, Bigajów, Fajto

  10:00 – + Józef i Józefa Sikorscy, córka Maria Janik; + Michalina    i Stanisław Kralka; + Zofia i Antoni Batko
  16:00 – Za Parafian