Ogłoszenia na 6 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową Męki Pańskiej Rok A (2. 04. 2023 r.)

2 kwietnia w 18 rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca pod Oknem Papieskim w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3 od godz. 20:00 do 22:00 odbędzie się modlitewne czuwanie przygotowane przez młodzież pod hasłem: „Wdzięczni”. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza. O 21:37  w tym dniu zapalmy w naszych oknach świece na znak duchowej łączności i solidarności w modlitwie z całą naszą diecezją.

5 kwietnia w środę od 8:30 wizyta w domach u chorych na Pierwszy Piątek miesiąca kwietnia i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

W środę po Mszy Świętej o godz. 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5 kwietnia w środę o godz. 17:45 w kościele obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów.  Spotkanie to będzie próbą przed Świętym Triduum Paschalnym!

W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, które kończy się drugimi nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

Porządek nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek– pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Sakramentu Eucharystii. Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej  będziemy sprawować o godz. 18:00. Po zakończeniu Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicyi adoracja do godziny 21:00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej – od godz. 8:00 zachęcam do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy, aż do rozpoczęcia wieczornej Liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w ten dzień wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia. O godz. 15:00 zapraszam na modlitwy i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17:30. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00. Obrzęd ten obejmuje: Liturgię Słowa Bożego, opis Męki Pańskiej, Modlitwę powszechną, Adorację Krzyża Świętegoi Komunię Świętą. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 21:00.

Wielka Sobota – od godz. 8:00 rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Grobie, która będzie trwać do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. W Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Błogosławienie pokarmów na stół świąteczny o godz. 9:00; 9:30; 10:00. Uroczysty obchód Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18:00. Poświęcimy ogień, odśpiewamy Orędzie Wielkanocne, a po Liturgii Słowa Bożego i Ewangelii, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po zakończeniu Mszy Świętej kapłan i asysta liturgiczna udadzą się do Grobu Bożego rozpoczynając procesję rezurekcyjną. Po procesji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i śpiew Ciebie Boga wysławiamy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze Święte będziemy sprawować,  tradycyjnie tak jak w dni świąteczne o godz. 8:00; 10:00; 16:00.

W przedsionku kościoła można nabyć Baranki Wielkanocne  w cenie 10 zł.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Renacie Sikorskiej, Halinie Sikorskiej, Marii Bąbka-Pancewicz, Anecie Kaczor, Malwinie Józefowicz.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul. Św. Faustyny nry 12, 14; ul. Dworskiej nry 17, 21; ul. Deptak nr 8; ul. Nad Potokiem nr 5.

intencje:
 • Poniedziałek (3. 04. 2023 r.)
  17:00 – O Boże Błogosławieństwo dla synów na każdy dzień
 • Wtorek (4. 04. 2023 r.)
  7:00 – + Janina Kwiecka ( Od Zespołu Księgowości Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie )
 • Środa (5. 04. 2023 r.)
  17:00 –
  + Anna Balik ( Od córki Janiny z Rodziną )
 • Wielki Czwartek (6. 04. 2023 r.) Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
  18:00 – Za Parafian
 • Wielki Piątek (7. 04. 2023 r.) Liturgia Meki Pańskiej
  18:00 – —–
 • Wielka Sobota (8. 04. 2023 r.) Wigilia Paschalna
  18:00 – Za Parafian
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (9. 04. 2023 r.)
  8:00 –
  + Mieczysław Juszczyk

  10:00 – w 18-tą rocznicę urodzin Emilii – dziękczynna z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu
  16:00 –
  Za Parafian