Ogłoszenia na 4 Niedzielę Zwykłą Rok C (30. 01. 2022 r.)

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Środa – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej

Sobota – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

2 lutego w środę będziemy obchodzić XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy Świętej o godz. 17:00 zgodnie z tradycją, poświęcimy świece  (gromnice) . W tradycji polskiej kończymy śpiewanie kolęd. Tak jak w ubiegłym roku zapraszam po Mszy Świętej na kolędowanie przy żłóbku.

W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca. Wizyta w domach u chorych od godz. 8:30. Spowiedź Święta dla wszystkich od  godz. 16:00.
Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Sercu Jezusowemu.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

W sobotę przypada wspomnienie św. Agaty na Mszy Świętej o godz. 17:00 zgodnie z tradycją pobłogosławimy chleb.

W sobotę o godz. 10:00 obowiązkowa zbiórka dla kandydatów na lektorów i wszystkich ministrantów.

6 lutego w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:00 przyjmiemy do grona lektorów przygotowujących się do tej posługi dwóch kandydatów. Polecajmy ich Panu Bogu w modlitwach.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim za liczny udział  w Mszach Świętych kolędowych. Za wspólną modlitwę, śpiew kolęd i złożone przy tej okazji ofiary. Część z tych ofiar przeznaczamy zgodnie z potrzebami na Caritas Archidiecezji Krakowskiej, księży chorych, misje i różne prowadzone w diecezji inicjatywy. Wasze zaangażowanie w modlitwę, hojność i dobre serca to dary za które nie przestaję w modlitwach dziękować Panu Bogu. Jeszcze raz z głębi serca Wam dziękuję. Bóg zapłać!

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lutego – ofiary składane na tacę, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę Domu Parafialnego. Już teraz ofiarodawcom z góry dziękuję. Bóg zapłać !

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Małgorzacie Setkowicz, Janinie Kralka, Marii Kowalskiej, Elżbiecie Sikorskiej, Jolancie Szumiec.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Deptak nr 11; ul. Krakowskiej nry 14, 16; ul. Zielnej nr 8.

• Poniedziałek (31. 01. 2022 r.)
    17:00 – + Jadwiga Cuber ( Od Rodzin Makarów i Gnieckich )
  • Wtorek (1. 02. 2022 r.)
    + Józef Górski ( Od nauczycieli i pracowników Szkoły Filialnej w Modlniczce )
  • Środa (2. 02. 2022 r.) Ofiarowanie Pańskie
    17:00 – + Jadwiga Cuber ( Od wnuka Pawła )
  • Czwartek (3. 02. 2022 r.)
    7:00 – + Józef Górski ( Od Rodziny Bąbków )
  • Piątek (4. 02. 2022 r.)
    + Jan Biesiada, żona Katarzyna; + Krystyna Kołodziejczyk
  • Sobota (5. 02. 2022 r.)
    17:00 – O wieczny pokój dla wszystkich członkiń Żywego Różańca Matki Bożej Gromnicznej
  • Niedziela (6. 02. 2022 r.)
    + Jan Chebda, żona Stefania; + Jan Bocheński, żona Anna, syn Adam

10:00 – W 60-tą rocznicę urodzin Ryszarda z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilata
    16:00 – + Władysław Bielak, żona Maria; + Bogusław Lach, żona Halina, syn Mariusz