Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkanocną Rok C (1. 05. 2022 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

Wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika

Czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe, jak już mówiliśmy, będziemy odprawiać codziennie: w dni powszednie o godzinie 16:30, a w niedzielę o godz. 15:30. W związku z nabożeństwami majowymi Msze Święte w dni powszednie będziemy odprawiać o godz. 17:00. W miesiącu maju nie będzie Mszy Świętych rannych.

3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Msze Święte odprawiać będziemy w porządku świątecznym o godz. 8:00; 10:00; 16:00. Jest to święto patriotyczne i kościelne. Wspominamy ustanowienie Konstytucji majowej z 1791 r. i zwracamy się do Maryi jako naszej Królowej. Na Mszach Świętych odnowimy Śluby Jasnogórskie króla Jana Kazimierza z 1656 r.

W środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiać w ramach nabożeństwa majowego. Po Mszy Świętej udamy się do kapliczki św. Floriana na krótką modlitwę. Zapraszam do udziału szczególnie strażaków, którym patronuje św. Florian.

W piątek Koronkę do Bożego Miłosierdzia będziemy odprawiać w ramach nabożeństwa majowego.

W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca maja. Wizyta w domach u chorych od godz. 8:30. Spowiedź Święta dla wszystkich od godz. 16:00.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca. W ramach nabożeństwa majowego odmówimy jedną tajemnicę Różańca Świętego, wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Marii Widłak, Marii Szmołda, Małgorzacie Klimek, Kindze Sotnickiej, Janinie Brzęckiej, Kazimierze Janik, Tomaszowi Dziedzic.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Kwiecistej nry 5, 9; ul. Na Brzezie nr 21.

Intencje:

 • Poniedziałek  (2. 05. 2022 r.)
  17:00 – + Maria Wojtaszek ( Od Honoraty z Rodziną )
 • Wtorek (3. 05. 2022 r.) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Święto Narodowe Trzeciego Maja
  8:00 – 
  + Piotr Siewiorski, żona Maria; + Stanisław Cuber; + Stanisław Kantorski, żona Maria; + Władysław Kozień, żona Maria; zmarli z Rodziny
  10:00 – + Adam Bocheński, zmarli rodzice: Jan i Anna
  16:00 – + Romuald Wierzbicki
 • Środa (4. 05. 2022 r.)
  17:00 – + Maria Wojtaszek ( Od Urszuli z Rodziną )
 • Czwartek (5. 05. 2022 r.)
  17:00 – + Maria Wojtaszek ( Od Michaliny i Fryderyka Kopacz )
 • Piątek (6. 05. 2022 r.)
  17:00 –
  + Julia Szczupał
 • Sobota (7. 05. 2022 r.)
  17:00 – W 18-tą rocznicę urodzin Wiktorii z prośbą o opiekę Matki Bożej i Jezusa Miłosiernego na każdy dzień w dorosłym życiu
 • Niedziela (8. 05. 2022 r.)
  8:00 –
  Za Parafian

  10:00 – + Andrzej i Katarzyna Wójcik, córka Krystyna
  16:00 – + Katarzyna Niedojadło