Ogłoszenia na 27 Niedzielę Zwykłą Rok B (3. 10. 2021 r.)

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Sobota – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

We wtorek nabożeństwo różańcowe poprowadzi Róża św. Faustyny, a na Mszy Świętej będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo dla członkiń Róży.

W środę o godz. 16:00 w kościele obowiązkowe spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów!

Od 1 października ( piątek ) odprawiamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 16:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Zapraszam do modlitwy różańcowej całe rodziny. Dla dzieci, tak jak w ubiegłym roku, przygotowałem plansze do wyklejania kolorowymi obrazeczkami.

Jak zauważyliście Drodzy Parafianie, złącze elektryczne zostało zamontowane w skrzynce w ogrodzeniu działki. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Bogu i tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i realizacji tego projektu. Ogólny koszt związany z tym projektem to ponad 8 000 zł. Następnym etapem prac będzie ogrodzenie placu budowyi wyburzenie budynku na którego miejscu stanie Dom Parafialny. Według ustaleń z inwestorem, jak nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, prace te rozpoczniemy za około dwa tygodnie.

Za tydzień 10. 10. 2021 r. jak słyszeliśmy w dzisiaj odczytanym Liście, będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Ofiary zebrane do puszek w ten dzień, zostaną przeznaczone na stypendia dla utalentowanej, pochodzącej z biednych rodzin młodzieży, w ramach Żywego Pomnika Św. Jana Pawła II.

Dbajmy o swoje i innych zdrowie zakładając w kościele maseczki ochronne! To prośba moja i Parafian !

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Marii Kowalskiej, Janinie Kralka, Jolancie Szumiec, Małgorzacie Setkowicz, Elżbiecie Sikorskiej.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Krakowskiej nry 14, 16; ul. Zielnej nr 8; ul. Deptak nr 11.

• Poniedziałek (4. 10. 2021 r.)
    + Józef Korzonek, żona Anna; + Jan Kowalski, żona Anna, syn Mieczysław
  • Wtorek (5. 10. 2021 r.)
    W intencji członkiń Róży Św. Faustyny o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne dary Ducha Świętego przez wstawiennictwo Św. Siostry Faustyny i Matki Bożej Miłosierdzia ( Od Zelatorki )
  • Środa (6. 10. 2021 r.)
    17:00 – + Mieczysław Juszczyk
  • Czwartek (7. 10. 2021 r.)
    17:00 – W 30-te urodziny Magdaleny Jakubczak-Choćko i o łaskę powrotu do zdrowia
  • Piątek (8. 10. 2021 r.)
    + Marian Ferdek ( Od właściciela i personelu siostry Doroty z Hotelu Jurajskiego )
  • Sobota (9. 10. 2021 r.)
    17:00 – + Michał i Rozalia Bocheńscy; + Maria i Tadeusz Kozień; + Kazimierz Mazurek
  • Niedziela (10. 10. 2021 r.)
    + Tadeusz Grudzień w rocz. śm., żona Janina

10:00 – + Tadeusz Kozień, żona Zofia; zmarli z Rodzin: Kostasiów i Kozieniów