Ogłoszenia na 26 Niedzielę Zwykłą Rok B (26. 09. 2021 r.)

Ogłoszenia parafialne:

 Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

Wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

Środa – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Sobota – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W środę o godz. 16:00 w kościele obowiązkowe spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów!

W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Wizyta w domach u chorych od godz. 8.30. Spowiedź święta od godz. 16. 00.

1 października ( piątek ) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będziemy je odprawiać w dni powszednie o godz. 16. 30, a w niedzielę o godz. 15. 30. W związku z nabożeństwami różańcowymi przez cały październik Msze Święte w dni powszednie odprawiać będziemy o godz. 17:00. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 7:00. Zapraszam do modlitwy różańcowej całe rodziny. Dla dzieci, jak w ubiegłym roku, przygotowałem plansze do wyklejania kolorowymi obrazeczkami.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 16:30. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca października – ofiary składane na tace, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę domu parafialnego. Już teraz ofiarodawcom z góry dziękuję. Bóg zapłać !

Udało się skompletować, dzięki staraniom i bardzo wielkiej życzliwości kilku osób, całość dokumentacji koniecznej do przeniesienia  z wyburzanego budynku, złącza elektrycznego do skrzynki w ogrodzeniu działki parafialnej. Dzięki temu w piątek,  rozpoczęliśmy realizację tego projektu. Już jutro, mamy nadzieję, złącze zostanie zamontowane w skrzynce. Dziękuję Bogu i dziękuję ludziom!

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na młodzież naszej archidiecezji. Zebraliśmy do skarbonki 300 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Natalii Zielińskiej, Annie Sikora, Monice Sikora, Magdalenie Rafałowskiej, Małgorzacie Górskiej, Kazimierze Wilkońskiej, Janinie Kozień, Katarzynie Tarnowskiej, Edycie Tyksińskiej.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Krakowskiej nry 1, 4, 6, 10; ul. Marii nr 4.

Intencje:

 • Poniedziałek (27. 09. 2021 r.)
  17:00 –
  + Marian Ferdek ( Od siostry Doroty z mężem )
 • Wtorek (28. 09. 2021 r.)
  7:00 – 
  Za dusze w czyśćcu cierpiące
 • Środa (29. 09. 2021 r.)
  17:00 – + Marian Ferdek ( Od Rodziny Cora )
 • Czwartek (30. 09. 2021 r.)
  7:00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące
 • Piątek (1. 10. 2021 r.)
  17:00 –
  + Marian Ferdek ( Od chrześnicy Eweliny z rodziną )
 • Sobota (2. 10. 2021 r.)
  17:00 – + Józef Prusek ( 3 rocz. śmierci )
 • Niedziela (3. 10. 2021 r.)
  8:00 –
  + Marian Sikorski ( rocz. śmierci ), żona Aleksandra

  10:00 – + Marian Ferdek ( Od Bogusławy i Piotra Krawczyk )
  16:00 – Za Parafian