Ogłoszenia na 25 Niedzielę Zwykłą Rok B (19. 09. 2021 r.)

Niedziela – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera; Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

W środę o godz. 16:00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zachęcam chłopców do podjęcia zaszczytnej służby przy ołtarzu.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

25 września w sobotę odbędzie się XII Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Hasłem Pielgrzymki są słowa błogosławionego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Modlitwą różańcową powiążcie wasze serca”. Msza Święta  pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona o godz. 12:00.

Dziś Dzień Modlitwy za Młodzież. Jak prosił Ksiądz Arcybiskup związana jest z tym dniem zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Przy wejściu do kościoła na stoliku znajdziemy pamiątkowe obrazki świętych i błogosławionych jak również skarbonkę na ofiary składane na te cele.  Bóg zapłać.

W najbliższą niedzielę, tj. 26 września  na Mszy świętej o godz. 10:00 uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci i ich najbliższą rodzinę.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Barbarze Witczak, Magdalenie Kotarba, Edycie Wojtaszek, Halinie Garzeł, Antoninie Leśniak, Marii Biesiada, Bogumile Biesiada.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Łąkowej nry 5, 7; ul. Słowiańskiej nr 7; ul. Plac Norbertanek nr 2; ul. Zielnej nr 10.

• Poniedziałek (20. 09. 2021 r.)
    + Marian Ferdek ( Od cioci Anny i kuzynek Marii i Ewy z Rodzinami )
  • Wtorek (21. 09. 2021 r.)
    W intencji pewnej osoby o dar  Bożego Błogosławieństwa
  • Środa (22. 09. 2021 r.)
    17:00 – + Marian Ferdek ( Od syna Macieja )
  • Czwartek (23. 09. 2021 r.)
    7:00 – W intencji pewnej osoby o dar  Bożego Błogosławieństwa
  • Piątek (24. 09. 2021 r.)
    + Marian Ferdek ( Od siostry Stanisławy z Rodziną )
  • Sobota (25. 09. 2021 r.)
    7:00 – Za Parafian
  • Niedziela (26. 09. 2021 r.)
    + Józef Cuber, żona Zofia; + Andrzej Czajowski, żona Rozalia; + Władysław Grudzień, żona Antonina, syn Tadeusz; + Władysława Janik

10:00 – O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Piotrusia i Zosi
    16:00 – + Józef Korzonek, żona Anna; + Maciej Delkowski, żona Wiktoria