Ogłoszenia na 24 Niedzielę Zwykłą Rok B (12. 09. 2021 r.)

Niedziela – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

W dniu dzisiejszym o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała  Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Dziękujemy Bogu za nowych Polskich Błogosławionych i prosimy za ich wstawiennictwem o wszelkie potrzebne łaski od Boga dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

W kinach od 17. IX. będzie można oglądnąć film Braci Syków: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Zachęcam.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

15.IX. ( środa ) o godz. 18:00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

W niedzielę za tydzień 19. IX. odpust w Parafii Modlnica, ku czci Matki Bożej Bolesnej. Suma odpustowa o godz. 11:30.

Składam serdeczne podziękowanie za hojny dar Waszych serc. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 10200 zł. Taca w całości przeznaczona jest, jak już mówiliśmy na budowę domu parafialnego. Z całego serca Bóg Wam zapłać!

Dziękuję za bardzo ważną, konieczną pracę, wykonaną bezpłatnie, w tym tygodniu przy kościele Panom: Kazimierzowi Sikorze, Andrzejowi Sikorze, Ryszardowi Setkowiczowi. Bóg zapłać!

Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego  niedziela 19. IX. 2021 r. będzie Dniem Modlitwy za młodzież. Z Dniem Modlitwy związana jest również zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.  Przy wejściu do kościoła na stoliku znajdziemy pamiątkowe obrazki świętych i błogosławionych jak również skarbonkę na ofiary składane na te cele.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Elżbiecie Witek, Krystynie Pudełko, Danucie Witek.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Na Brzezie nry 1, 3; ul. Słowiańskiej nry 17a, 19, 27, 29, 33, 44.

• Poniedziałek (13. 09. 2021 r.)
    + Kazimiera Nędzka ( Od dzieci i wnuczki Bogusi )
  • Wtorek (14. 09. 2021 r.)
    + Marian Ferdek ( Od Rodziny z Rzeszotar )
  • Środa (15. 09. 2021 r.)
    17:00 – + Marian Ferdek (Od grupy przyjaciół siostry Stanisławy)
  • Czwartek (16. 09. 2021 r.)
    7:00 – O zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i wszelką pomyślność dla całej Rodziny
  • Piątek (17. 09. 2021 r.)
    W 1 rocznicę ślubu Dominiki i Mateusza z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia
    + Krystyna Kołodziejczyk ( rocz. śm. ), mąż Jan, córka Anna
  • Sobota (18. 09. 2021 r.)
    7:00 – + Regina Papiernik ( 50 rocz. śm. )
  • Niedziela (19. 09. 2021 r.)
    + Kazimiera Nędzka ( Od zarządu i pracowników piekarni „Ponidzie” )

10:00 – + Kazimierz Moskal ( Od siostrzenicy Sylwii )
    16:00 – + Kazimierz Pudełko ( Od syna Jakuba )