Ogłoszenia na 22 Niedzielę Zwykłą Rok C (28. 08. 2022 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W środę po Mszy Świętej o godz. 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1 września w czwartek o godz. 8:15 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci z klas I, II, III Szkoły Podstawowej z Modlniczki. Zapraszam do wspólnej modlitwy uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami. Będziemy dziękować Panu Bogu za czas wakacyjnego wypoczynku i będziemy prosić o Boże Błogosławieństwo na czas nauki szkolnej. Zaraz po Mszy Świętej o godz. 9:00 uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole.

W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca września. Wizyta w domach u chorych od godz. 8:30. Spowiedź Święta dla wszystkich od godz. 16:00. O godz. 17:00 Msza Święta  o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Sercu Jezusowemu.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca września. Po Mszy Świętej o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza do udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 11 września 2022r. w godzinach od 9:00 do 16:00.

Tak jak w ubiegłym roku szkolnym będziemy rozdawać przygotowane dla dzieci na każdą niedzielę obrazki związane z odczytywaną Ewangelią. Do wklejania tym razem na planszę. Za tydzień w niedzielę rozdamy plansze i pierwsze obrazki. Zachęcam dzieci do kolekcjonowania obrazków, a rodziców do mobilizowania swoich pociech, by włączyły się w tą trwającą cały rok szkolny pobożną inicjatywę.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września – ofiary składane na tacę, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę Plebanii. Już teraz ofiarodawcom z góry dziękuję. Bóg zapłać !!!

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Elżbiecie Doczkał, Sylwii Sośnickiej, Antoninie Czajowskiej, Annie Lutnickiej, Kazimierze Sokół.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul. Miodowej nry 3,4; ul. Słowiańskiej nry 2, 4, 6.

Intencje:
 • Poniedziałek (29. 08. 2022 r.)
  17:00 – + Józef Górski ( Od Tadeusza Wójtowicza i Radnych kadencji 2014-2018 )
 • Wtorek (30. 08. 2022 r.)
  7:00 – + Leopold Kotaś
 • Środa (31. 08. 2022 r.)
  17:00 – + Stanisław Wojtaszek ( 20-ta rocznica śmierci ), żona Maria
 • Czwartek (1. 09. 2022 r.)
  7:00 – + Danuta Witek ( Od brata )
  8:15 – W intencji dzieci rozpoczynających Nowy Rok Szkolny
 • Piątek (2. 09. 2022 r.)
  17:00 – + Stanisław Bania ( Od syna Janusza z żoną i synem )
 • Sobota (3. 09. 2022 r.)
  17:00 – + Felicja Odrobina ( Od Janiny Bocheńskiej )
 • Niedziela (4. 09. 2022 r.)
  8:00 –
  O Boże Błogosławieństwo w Rodzinie

  10:00 – + Józef Górski ( Od Rodziny Rafałowskich )
  16:00 – + Józef Górski ( Od Piotra Goraja Przewodniczącego Rady Powiatu Krakowskiego )