Ogłoszenia na 22 Niedzielę Zwykłą Rok B (29. 08. 2021 r.)

Ogłoszenia parafialne:

Kalendarz liturgiczny:

Niedziela – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Środa – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zakończyliśmy prace związane z ułożeniem po nowej trasie odcinka sieci gminnej kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej oraz przyłącza wodociągowego do działki na której stanie budynek Domu Parafialnego. Kolejnym etapem przygotowania do budowy będzie przeniesienie z budynku, który będziemy wyburzać, złącza elektrycznego do skrzynki w ogrodzeniu działki parafialnej. Na bieżąco przygotowywane są dokumenty potrzebne do tej przebudowy.

W środę 1. IX. rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Po ustaleniu z Panią Dyrektor Małgorzatą Biniek na Mszy Świętej o godz. 17. 00 i w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy modlić się w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników, rodziców dzieci i uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Wizyta w domach u chorych od godz. 8.30. Spowiedź święta od godz. 16. 00.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca. W związku  z tym Msza Święta wieczorna o godz. 17. 00. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

Tak jak w ubiegłym roku szkolnym przygotowałem dla dzieci na każdą niedzielę i pierwsze piątki miesiąca, obrazki związane z odczytywaną Ewangelią. Tym razem do wklejania nie na planszę, ale do specjalnie przygotowanej kolorowej książeczki. Za tydzień będę rozdawał książeczki i pierwsze obrazki. Zachęcam dzieci do kolekcjonowania obrazków, a rodziców do mobilizowania swoich pociech, by włączyły się w tą trwającą cały rok szkolny pobożną inicjatywę.

W niedzielę 5. IX. będzie można nabyć w zakrystii specjalnie wydany numer Gościa niedzielnego w całości poświęconego życiu i nauczaniu Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w cenie 10 zł. Od września Gość niedzielny będzie dostępny dla Parafian w zakrystii kościoła. Cena jednego egzemplarza 6 zł.

W roku 2022 będzie obchodzona 20-rocznica Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Z tej okazji metropolita krakowski ogłosił specjalną nowennę. Będzie przeżywana pod hasłem: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Od września do lipca, w niedzielę po siedemnastym dniu miesiąca, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, bogactwo treści papieskiego Aktu zawierzenia będzie odkrywane w rozważaniach przygotowanych przez  abp. Marka Jędraszewskiego. Zapraszam Was drodzy bracia i siostry do włączenia się w te katechezy naszego Metropolity.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września – ofiary składane na tace, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę domu parafialnego. Już teraz ofiarodawcom z góry dziękuję. Bóg zapłać !

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Elżbiecie Skotnickiej, Wandzie Łozińskiej, Magdalenie Szymańskiej, Małgorzacie Łuczyńskiej, Annie Okun, Bogumile Sobczyk, Elżbiecie Czajowskiej.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Słowiańskiej nry 8, 51; ul. Na Brzezie nry 2, 10, 23.

Intencje :

 • Poniedziałek (30. 08. 2021 r.)
  17:00 –
  W 40-tą rocznicę ślubu Agnieszki i Kazimierza Basista – dziękczynna z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata
 • Wtorek (31. 08. 2021 r.)
  7:00 – 
  + Krzysztof Kozień
 • Środa (1. 09. 2021 r.)
  17:00 – + Zofia Szymczyk ( Od Rodz. Rogowskich i Handzlów )
 • Czwartek (2. 09. 2021 r.)
  7:00 – + Władysław Wojtaszek ( Od koleżanek siostry )
 • Piątek (3. 09. 2021 r.)
  17:00 –
  Dziękczynno-błagalna w 50-tą rocznicę urodzin Małgorzaty z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatki
 • Sobota (4. 09. 2021 r.)
  17:00 – + Rozalia Szumiec ( imieninowa ), mąż Stanisław i wszystkich zmarłych z Rodziny
 • Niedziela (5. 09. 2021 r.)
  8:00 –
  Za Parafian

  10:00 – W 25 rocz. ślubu Renaty i Mariusza Drewniak o Boże Błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego, Matki Bożej Modlnickiej,     św. Jana Pawła II dla Jubilatów i całej Rodziny
  16:00 – + Katarzyna, Andrzej Wójcik; + córka Krystyna