Ogłoszenia na 19 Niedzielę Zwykłą Rok B (8. 08. 2021 r.)

Niedziela – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Składam serdeczne podziękowanie za hojny dar Waszych serc. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 9430 zł. Na tę kwotę złożyły się ofiary w podpisanych kopertach, nie podpisanych kopertach i luzem ofiarowane, jak również złożone na konto parafialne. Taca w całości przeznaczona będzie, jak już mówiliśmy na budowę domu parafialnego. Bóg zapłać!!!

Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy Świętej poświęcimy zioła i kwiaty, a na Mszy Świętej o godz. 10. 00 uroczyste poświęcenie Wiana, przygotowanego przez Zespół Modlniczanki.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Annie Wojtaszek, Zofii Wojtaszek, Natalii Wojtaszek, Grażynie Cuber, Rozalii Delkowskiej, Zofii Garzeł.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Deptak nry 7, 11; ul. Starowiejskiej nr 8; ul. Miodowej nry 18, 20, 22.

• Poniedziałek (9. 08. 2021 r.)
    + Stanisław Kozień ( Od Róży św. Józefa )
  • Wtorek (10. 08. 2021 r.)
    + Helena Garzeł w 45 rocz. śm., mąż Antoni oraz zmarli z Rodzin: Garzeł i Kapusta
  • Środa (11. 08. 2021 r.)
    17:00 – + Stanisław Kozień ( Od siostrzeńca Krzysztofa z żoną Jadwigą )
  • Czwartek (12. 08. 2021 r.)
    7:00 – W intencji Róży z okazji urodzin o Boże Błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej
  • Piątek (13. 08. 2021 r.)
    + Antonina i Józef Urbanik; + Anna i Piotr Sikorscy
  • Sobota (14. 08. 2021 r.)
    7:00 – + Adam Witczak; + Władysław Korzonek, żona Zofia
  • Niedziela (15. 08. 2021 r.) Wniebowzięcie NMP
    8:00
    + Stanisław Krawczyk; + Maria Połeć, mąż Bartłomiej; synowie: Józef, Franciszek i Tadeusz