Ogłoszenia na 17 Niedzielę Zwykłą Rok A (30. 07. 2023r.)

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera

W środę po Mszy Świętej o godz. 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Wizyta w domach u chorych od godz. 8:30. Spowiedź Święta dla wszystkich od godz. 16:00. O godz. 17:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca sierpnia. O godz. 17:00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcam chętnych parafian do wzięcia udziału w 43 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

W minionym tygodniu z Bożym Błogosławieństwem, przy sprzyjającej pogodzie rozpoczęliśmy bardzo ważną pracę. Został umyty i odtłuszczony dach kościoła. Wyczyszczony i zakonserwowany specjalnymi środkami. Również uzupełniliśmy i sprawdziliśmy mocowania blachy. Zostały także umyte rynny i spusty. Całość dachu, na razie bez rynien, została jeden raz pokryta pod ciśnieniem konserwującym blachę kolorem – farbą epoksydowo-akrylową. Wykonawca daje na trwałość tej pracy dwadzieścia lat gwarancji. Poważna, kosztowna ale i konieczna praca zostanie mam nadzieję w najbliższym tygodniu ukończona – możemy się tylko z tego cieszyć i dziękować Bogu i ludziom. Również wyczyściliśmy i pomalowaliśmy zewnętrzne ławki znajdujące się pod sobotami – za tą pracę dziękuję Panu Maksymilianowi.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca sierpnia – ofiary składane  na tacę, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę Plebanii. Już teraz ofiarodawcom z góry dziękuję. Bóg zapłać !!

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Emilii Kramarz, Danucie Ożóg, Annie Czajowskiej, Jolancie Kilian, Katarzynie Kilian-Więcek.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul. Krakowskiej nry 47, 49, 57, 61; ul. Willowej nr 67

intencje:

 • Poniedziałek (31. 07. 2023 r.)
  17:00 – + Kazimiera Sokół ( Od Tadeusza Kołodziejczyka z Rodziną )
 • Wtorek (1. 08. 2023 r.)
  7:00 – + Stanisław Kozień ( Od synów: Sebastiana i Marcina )
 • Środa (2. 08. 2023 r.)
  17:00 – + Zofia Ferdek ( Od wnuczki Katarzyny z Rodziną )
 • Czwartek (3. 08. 2023 r.)
  7:00 – + Zofia Ferdek ( Od wnuka Macieja )
 • Piątek (4. 08. 2023 r.)
  17:00 – + Stanisław Kozień ( Od córki Katarzyny z Rodziną )
 • Sobota (5. 08. 2023 r.)
  17:00 – + Stanisław Kozień ( Od córki Marii z Rodziną )
 • Niedziela (6. 08. 2023 r.)
  8:00 –
  + Łukasz Wilkoński ( Od Anny i Michała Grzybowskich )

  10:00 – + Jan i Emilia Sośniccy, syn Roman
  16:00 – + Tomasz Drzymała ( 27 rocznica śmierci )