Ogłoszenia na 12 Niedzielę Zwykłą Rok C 19. 06. 2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera

Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Piątek –  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Przez całą Oktawę Bożego Ciała ( od 16. 06. – 23. 06. ) nabożeństwa czerwcowe odprawiamy: w niedzielę o godz. 15:30, a w dni powszednie  o godz. 16:30 z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zaraz po nabożeństwach czerwcowych Msze Święte. Zapraszam Parafian do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała.W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją poświęcimy wianki, a dla dzieci będą słodkości.

24 czerwca w piątek o godz. 8:15 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z klas I, II, III Szkoły Podstawowej z Modlniczki. Zapraszam do wspólnej modlitwy uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami. Będziemy dziękować Panu Bogu za cały miniony rok nauki i będziemy prosić o spokojny czas wakacyjnego wypoczynku. Zaraz po Mszy Świętej o godz. 9:00 zakończenie Roku Szkolnego w Szkole.

24 czerwca w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nabożeństwo czerwcowe o godz. 16:30, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta. Za publiczne odmówienie w tym dniu Aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można zyskać odpust zupełny. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

30 lipca w sobotę wybieramy się na pielgrzymkę autokarową  do Czernej koło Krzeszowic. Chętnych proszę o zapisywanie  się w kancelarii Parafialnej w dni powszednie. Wyjazd spod kościoła o godz. 7:45, Msza Święta w Czernej o godz. 9:00 następnie  zwiedzanie kościoła i muzeum z przewodnikiem i czas do własnej dyspozycji Powrót około godziny 14:00. Orientacyjny koszt pielgrzymki 40 zł.  

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Stanisławie Przywora, Rodzinie Bielak, Janinie Miśtak, Joannie Miszkurka.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul.  Willowej nry 13, 15, 17, 20.

Intencje:
 • Poniedziałek  (20. 06. 2022 r.)
  17:00 – + Kazimierz Delkowski, żona Rozalia, syn Stanisław; + Stanisław Przywora, żona Helena, syn Antoni; + Wincenty Ferdek, syn Marian
 • Wtorek (21. 06. 2022 r.)
  17:00 – + Robert Szczupał
 • Środa (22. 06. 2022 r.)
  17:00 – + Józef Górski ( Od Barbary i Artura Janus z Brzoskwini )
 • Czwartek (23. 06. 2022 r.) 
  17:00 – + Władysław Duda
 • Piątek (24. 06. 2022 r.) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  8:15 –
  W intencji dzieci na zakończenie Roku Szkolnego
  17:00 –
  W 18-tą rocznicę urodzin Wiktora z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Świętego w dorosłym życiu
 • Sobota (25. 06. 2022 r.)
  7:00 – + Antonina Leśniak ( Od sąsiadów )
 • Niedziela (26. 06. 2022 r.)
  8:00 –
  + Stanisław Rogala ( rocznica śmierci )

  10:00 – + Zofia Batko, Antoni Batko; + Michalina i Stanisław Kralka; + Józef, Józefa Sikorscy; + Maria Janik
  16:00 – Za Parafian