Ogłoszenia na 11 Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Najświętszej Trójcy
Rok C (12. 06. 2022 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

Wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Piątek –  wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

W środę w ramach Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

16 czerwca w czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Proszę o przygotowanie ołtarzy na to Święto: Strażaków, Różę św. Faustyny, Różę Matki Bożej Gromnicznej i Zespół Modlniczanki.  Po Mszy Świętej  o godz. 10:00 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem tak jak już mówiliśmy ustaloną trasą procesji zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Bardzo proszę o udekorowanie domów i trasy procesji symbolami Eucharystycznymi. Zapraszam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej Uroczystości. Strażaków do niesienia baldachimu i zabezpieczenia trasy procesji. Parafian do niesienia feretronów. Dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach. Parafian w strojach regionalnych. Małe dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwoneczkami na trasie procesji. Proszę o przyniesienie świec na procesję.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała ( od 16. 06. – 23. 06. ) nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy: w niedzielę o godz. 15:30, a w dni powszednie  o godz. 16:30 z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zaraz po nabożeństwach czerwcowych Msze Święte. Zapraszam Parafian do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała. Mszy Świętych rannych o godz. 7:00 w Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie nie będzie.

30 lipca w sobotę wybieramy się na pielgrzymkę autokarową do Czernej koło Krzeszowic. Chętnych proszę o zapisywanie   się w kancelarii Parafialnej w dni powszednie. Wyjazd spod kościoła o godz. 7:45, Msza Święta w Czernej o godz. 9:00 następnie  zwiedzanie kościoła i muzeum z przewodnikiem i czas do własnej dyspozycj i Powrót około godziny 14:00. Orientacyjny koszt pielgrzymki 40 zł.  

Składam serdeczne podziękowanie za hojny dar Waszych serc. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną  11120 zł.Z całego serca Bóg Wam zapłać!!!

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Janinie Kralka, Marii Kowalskiej, Małgorzacie Setkowicz, Elżbiecie Sikorskiej, Jolancie Szumiec.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul.  Deptak nr 11; ul. Krakowskiej nry 14, 16; ul. Zielnej nr 8.

Intencje:

 • Poniedziałek  (13. 06. 2022 r.)
  17:00 – + Józef, Seweryn Lenart
 • Wtorek (14. 06. 2022 r.)
  6:00 – + Stanisław Wojtaszek ( 20 rocznica śmierci ), żona Maria
 • Środa (15. 06. 2022 r.)
  17:00 – + Stanisław Bielak; + Rodzice: Zofia i Stanisław; + Franciszek i Janina Szumiec
 • Czwartek (16. 06. 2022 r.) – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 
  8:00 – + Stefania i Zdzisław Sobczyk, syn Władysław
  10:00 – Za Parafian
  16:00 – Piotr Czajowski, żona Katarzyna; + Tadeusz Wojtaszek
 • Piątek (17. 06. 2022 r.)
  17:00 –
  + Józef Rogowski
 • Sobota (18. 06. 2022 r.)
  17:00 – + Józef, Szczupał
 • Niedziela (19. 06. 2022 r.)
  8:00 –
  + Maria Janik z Prządów; + Jan Szumiec; + Władysław Janik, żona Zofia, syn Marek

  10:00 – W 10-tą rocznicę ślubu Anny i Jerzego o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej Rodziny
  16:00 – Za Parafian