Ogłoszenia na 1 Niedzielę Adwentu Rok C (28. 11. 2021 r.)

Ogłoszenia parafialne:

 Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – święto św. Andrzeja , apostoła

Czwartek – wspomnienie św. Rafała Chylińskiego, prezbitera

Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Rozpoczęliśmy Adwent. Radosny czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Roraty w dni powszednie będziemy odprawiać codziennie o godzinie 17:00. W Adwencie w dni powszednie, nie będzie Mszy Świętych rannych o godz. 7:00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy szczególnie dzieci z lampionami. Na wyciętych z papieru serduszkach dzieci będą zapisywać swoje imiona i nazwiska oraz dobre uczynki. Wylosowane serduszka zabiorą do domu na jeden dzień figurki Matki Bożej.

W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godzinie 8:00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Po Mszach Świętych w każdą niedzielę Adwentu Panie z Róż Żywego Różańca będą rozprowadzać pobłogosławione opłatki przy wejściu do Kościoła. Ofiary złożone z tego tytułu będą przeznaczone na budowę Domu Parafialnego.

Są również do nabycia w zakrystii kościoła świece Caritasu- wigilijne dzieło pomocy dzieciom.Duża świeca: 20 zł., mała świeca: 10 zł.

We wtorek, środę i czwartek (dni do wyboru) od godz. 16:00 – 16:30 w kościele zapisy młodzieży z klas VI i VII z naszej Parafii, która rozpocznie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Planowany czas bierzmowania w naszej Parafii dla tych roczników to Wielki Post 2023 roku.

W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Wizyta u chorych w domach od godz. 8:30. Proszę zgłosić również tych chorych, których odwiedzamy okazjonalnie. Jest to bowiem okazja do spowiedzi  i Komunii Świętej na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Spowiedź święta dla wszystkich w kościele od godz. 16. 00. Serdecznie zapraszam.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.   Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4 grudnia  w sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W najbliższą niedzielę 5 grudnia na Mszy świętej o godz. 10:00 uroczyste poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Zapraszam do wspólnej modlitwy najbliższą rodzinę.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca grudnia – ofiary składane na tacę, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę Domu Parafialnego. Już teraz ofiarodawcom z góry dziękuję. Bóg zapłać !

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Marii Bąbka, Halinie Sikorskiej, Anecie Kaczor, Renacie Sikorskiej.

Troskę o porządek w kościele na najbliższy tydzień powierzamy Parafianom z ul. Św. Faustyny nr 12; ul. Dworskiej nry 17, 21; ul. Nad Potokiem nr 5; ul. Deptak nr 8.

Intencje:

 • Poniedziałek (29. 11. 2021 r.)
  17:00 – + Kazimierz Pudełko w 1 rocznicę śmierci ( Od żony z dziećmi i Rodzinami )
 • Wtorek (30. 11. 2021 r.)
  17:00 – 
  + Stanisław Cuber ( 25 rocznica śmierci ), żona Stefania
 • Środa (1. 12. 2021 r.)
  17:00 – + Marian Miśtak
 • Czwartek (2. 12. 2021 r.)
  17:00 – + Jan Biesiada ( Od Marii i Stanisława Bania )
 • Piątek (3. 12. 2021 r.)
  17:00 –
  + Zofia Machlowska ( Od Rodzin: Tomczyków i Wyków )
 • Sobota (4. 12. 2021 r.)
  17:00 – + Jan Biesiada ( Od Bernadetty Bąba )
 • Niedziela (5. 12. 2021 r.)
  8:00 –
  + Andrzej Czajowski, żona Rozalia; + Józef Cuber, żona Zofia; + Władysław Grudzień, żona Antonina, syn Tadeusz; + Władysława Janik; + Józef Górski

  10:00 – + Marian Miśtak
  16:00 – + Jan Indyka w 41 rocznicę śmierci