Ogłoszenia na 1 Niedzielę Adwentu Rok A (27. 11. 2022 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Środa – święto św. Andrzeja, apostoła

Piątek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera

Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

27 listopada w niedzielę rozpoczęliśmy Adwent. Radosny czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Roraty w dni powszednie będziemy odprawiać codziennie o godzinie 17:00. W okresie Adwentu nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Serdecznie zapraszam szczególnie dzieci z lampionami. Na wyciętych z papieru serduszkach dzieci będą zapisywać swoje imię i nazwisko oraz dobry uczynek. Wylosowane serduszko zabierze do domu na jeden dzień figurkę Maryi.

Jak już mówiliśmy po Mszach Świętych w każdą niedzielę Adwentu panie z Róż Żywego Różańca będą rozprowadzać pobłogosławione opłatki przy wejściu do Kościoła. Ofiary złożone z tego tytułu będą przeznaczone w całości na budowę Plebanii.

W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca grudnia.Wizyta w domach u chorych od godz. 8:30. Proszę również o zgłoszenie tych chorych , którzy nie będą mogli skorzystać ze spowiedzi świętej przed świętami Bożego Narodzenia w kościele. Spowiedź Święta w pierwszy piątek miesiąca dla wszystkich od godz. 16:00. O godz. 17:00 Msza Święta.

W najbliższą sobotę przypada Pierwsza sobota miesiąca grudnia. Po Mszy Świętej o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

W najbliższą niedzielę 4 grudnia na Mszy świętej o godz. 10:00 uroczyste poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci i najbliższą rodzinę.

Dziękuję bardzo trzem parafiankom za przygotowanie dekoracji adwentowej.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca grudnia – ofiary składane na tace, w tym dniu, będą przeznaczone w całości na budowę Plebani. Już teraz ofiarodawcom z góry dziękuję. Bóg zapłać !!

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za złożoną ofiarę z tego tytułu Parafianom: Ewie Domagała, Władysławie Franczyk, Dorocie Janik, Marcie Ryba.

Troskę o porządek kościele na najbliższy tydzień powierzamy parafianom z ul. Św. Faustyny nry 19, 23, 25, 40.

intencje
 • Poniedziałek (28. 11. 2022 r.)
  17:00 – + Józef Witek
 • Wtorek (29. 11. 2022 r.)
  17:00 – + Kazimierz Pudełko (2 rocznica śmierci); + Józef Pudełko, żona Stanisława; + Władysław Maciąg, żona Stanisława (Od żony i dzieci z Rodzinami)
 • Środa (30. 11. 2022 r.)
  17:00 – + Tadeusz i Zofia Sośniccy; + Franciszek i Maria Wojtaszek; + Stanisław i Helena Wojtaszek
 • Czwartek (1. 12. 2022 r.)
  17:00 – + Marian Miśtak ( 8 rocznica śmierci )
 • Piątek (2. 12. 2022 r.)
  17:00 – + Maria Grudzień, mąż Tadeusz
 • Sobota (3. 12. 2022 r.)
  17:00 – + Danuta Witek ( Od koleżanek  i kolegów z pracy ABC )
 • Niedziela (4. 11. 2022 r.)
  8:00 –
  O szczęśliwe rozwiązanie dla Karoliny i Boże Błogosławieństwo dla niej i całej Rodziny przez przyczynę Jezusa Miłosiernego

  10:00 – + Marian Machlowski ( 5 rocznice śmierci ) i zmarli z Rodziny
  16:00 – + Zofia Rudak ( 1 rocznica śmierci ); + Waldemar Nalepa ( 9 rocznica śmierci ); + Jan i Janina Sarwa